Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2022/2023

Žákovské soutěže a olympiády

Naši žáci se úspěšně zúčastňují předmětových soutěží a olympiád. Pedagogové se pravidelně podílí na organizaci nejen školních, ale i okresních a krajských kol těchto soutěží:

Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ-G) – 3. místo: Oskar Blíženec (3.A), Připravoval: F. Slípka.
Dějepisná olympiáda (kat. SŠ-G) – 10. místo: Benedikt Balek (7.A), 16. místo: Hubert Smolík (5.A), 22. místo: Jakub Staník (5.A). Připravoval: F. Slípka
Olympiáda z českého jazyka (kat. I-ZŠ-G) – 26. místo: Marie Adamcová (3. A), 49. místo: Eliška Dvořáková (3.A).
Připravovala: I. Kumstová.
Olympiáda z anglického jazyka (kat. II.B) – 2. místo: Michaela Jindrová (4.A). Připravoval: J. Klouda.
Olympiáda z anglického jazyka (kat. III.A) – 12. místo: Adam Hanuš (6.A). Připravoval: J. Klouda.
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 5. místo: Daniel Sláma (3. A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. D) – 10. místo: Matěj Kučera (8. A). Připravovala: M. Votavová.
Zeměpisná olympiáda (kat. B) – 12. místo: Jan Urban (2. A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. A) – 20. místo: Tereza Šimečková (1. A). Připravovala: M. Votavová.
Biologická olympiáda (kat. C) – 21. místo: Eliška Dvořáková (3. A). Připravoval: T. Bohdal.
Matematický klokan (kat. Student) – 8. místo: Jiří Sýkora (7.A). Připravovala: M. Langerová.
Fyzikální olympiáda (kat. E) – 6. místo: Ondřej Nágr (4.A). Připravovala: H. Kunzová.
Fyzikální olympiáda (kat. F) – 4. místo: Petr Fiala (3.A), 5. místo: Vojtěch Bulant (3.A). Připravovala: H. Kunzová.

Dějepisná soutěž studentů gymnázií1. místo (v konkurenci 16 jihočeských gymnázií) – tým: H. Smolík (5.A), J. Staník (5.A) a B. Balek (7.A). Připravoval: F. Slípka.
Jihočeský úsměv – literární soutěž Jihočeské vědecké knihovny a Obce spisovatelů – 1.- 10. místo bez stanovení pořadí: Josef Cséfalvay (2.A). Příprava: I. Kumstová.
Fyzikální olympiáda (kat. A) – 7. místo: Matěj Kučera (8.A). Připravovala: H. Kunzová.
Fyzikální olympiáda (kat. B) – 1. místo: Jiří Sýkora (7.A). Připravovala: H. Kunzová.
Fyzikální olympiáda (kat. E) – 3. místo: Ondřej Nágr (4.A). Připravovala: H. Kunzová.
Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ-G) – 11. místo: Oskar Blíženec (3.A). Připravoval: F. Slípka.
Matematická olympiáda (kat. A) – 8. místo: Jiří Sýkora (7. A), 10. Připravovala: M. Langerová.
Matematický klokan (kat. Student) – 9. místo: Jiří Sýkora (7. A), 10. Připravovala: M. Langerová.
Logická olympiáda (kat. C-SŠ) – 11. místo: Jiří Sýkora (7.A). Připravovala: H. Kunzová.
Talent Jihočeského kraje za rok 2022 (kat. umělecká-hudební) – 1. místo: Hubert Smolík (5.A).
Otevřené krajské kolo žáků ZŠ-G v softballu2. místo: družstvo Gymnázia Trhové Sviny. Připravoval: T. Bohdal.
Středoškolská liga ve frisbee – nominace do celostátního kola. Připravoval: T. Bohdal.
Juniorský maraton středních škol – tým GTS úspěšně uběhl trať maratonu. Připravoval: T. Bohdal.

Finále školních lig žáků ZŠ-G v softballu5. místo: družstvo Gymnázia Trhové Sviny. Připravoval: T. Bohdal.
Středoškolská liga ve frisbee – účast v celostátním kole. Připravoval: T. Bohdal.
Fyzikální olympiáda – celostátní srovnání krajských kol – 5. místo: Jiří Sýkora (7.A). Připravovala: H. Kunzová.
Mezinárodní korespondenční fyzikální seminář FYKOS6. místo: Jiří Sýkora (7.A). Připravovala: H. Kunzová.

Pozn.: Místní akční skupina (MAS) Sdružení Růže z.s. ocenila finanční odměnou za různé soutěže a aktivity jako Talent v MASce 2021-2022 také 3 naše studenty (Hubert Smolík, Jiří Sýkora a Josef Cséfalvay).