Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2021/2022

Žákovské soutěže a olympiády

Naši žáci se úspěšně zúčastňují předmětových soutěží a olympiád. Pedagogové se pravidelně podílí na organizaci nejen školních, ale i okresních a krajských kol těchto soutěží:

Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ-G) – 2. místo: Hubert Smolík (4.A), 20. místo: Martin Falcník (4.A). Připravoval: F. Slípka.
Dějepisná olympiáda (kat. SŠ-G) – 4. místo: Jiří Průka (7.A), 8. místo: Benedikt Balek (6.A). Připravovaly: L. Nováková, I. Kumstová.
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ-G) – 7. místo: Anna Poláková (8. A), 15. místo: Matěj Kučera (7.A), 21. místo: Tereza Faltýnová (6.A). Připravovala: I. Kumstová, M. Marková a J. Matějková.
Olympiáda z německého jazyka (kat. SŠ III.A) – 6. místo: Matěj Kučera (7.A). Připravovala: J. Hokrová.
Zeměpisná olympiáda (kat. B) – 3. místo: Daniel Sláma (2. A), 7. místo: Klára Kozlová (2.A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 21. místo: Tobias Busta (4. A). Připravovala: J. Hokrová.
Fyzikální olympiáda (kat. G) – 4. místo: Bulant Vojtěch (2.A), 6. místo: Fiala Petr (2.A). Připravovala: H. Kunzová
Fyzikální olympiáda (kat. E, F) – 17. místo: Ondřej Nágr (1.A). Připravovala: H. Kunzová.

Dějepisná soutěž studentů gymnázií – 4. místo (v konkurenci 14 jihočeských gymnázií) – tým: H. Smolík (4.A), A. Hanuš (5.A) a V. Mečíř (5.A). Připravoval: F. Slípka.
Jihočeský úsměv – literární soutěž Jihočeské vědecké knihovny a Obce spisovatelů – 1.- 10. místo bez stanovení pořadí: Šimon Švagr (2.A). Příprava: I. Kumstová.
Fyzikální olympiáda (kat. SŠ) – 1. místo: Jiří Sýkora (6.A). Připravovala: H. Kunzová.
Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ-G) – 2. místo: Hubert Smolík (4.A). Připravoval: F. Slípka.
Dějepisná olympiáda (kat. SŠ-G) – 10. místo: Benedikt Balek (6.A), 27. místo: Jiří Průka (7.A). Připravovaly: L. Nováková, I. Kumstová.
Matematická olympiáda (kat. B) – 3. místo: Jiří Sýkora (6. A), 10. místo: Jakub Endlicher (6.A). Připravovala: H. Kunzová.
Jihočeská žabka 2022 – literární soutěž Jihočeského klubu Obce spisovatelů a Jihočeského kraje – 2. místo: Anna Poláková (8.A). Příprava: I. Kumstová.
Otevřené krajské kolo žáků ZŠ-G v softballu – 2. místo: družstvo Gymnázia Trhové Sviny. Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. B) – 8. místo: Daniel Sláma (2. A). Připravoval: T. Bohdal.

Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ-G) – 11. místo: Hubert Smolík (4.A). Připravoval: F. Slípka.
Literární soutěž Čapkoviny aneb Žijeme s knihou /kat. ZŠ-G/ - 2. místo: Josef Cséfalvay (2.A), čestné uznání: Emma Tvarohová (2.A). Příprava: I. Kumstová.
Finále školních lig žáků ZŠ-G v softballu – 3. místo: družstvo Gymnázia Trhové Sviny. Připravoval: T. Bohdal.
Celostátní literární soutěž Památníku Terezín – 7. místo: Simona Jandová (7.A). Příprava: M. Marková.
„O devět krabic hlavolamů“ – celostátní soutěž čtenářských dovedností nakladatelství Albatros – 1. až 9. místo: Kateřina Klenková (2.A). Příprava: I. Kumstová.

Pozn.: Místní akční skupina (MAS) Sdružení Růže z.s. ocenila finanční odměnou za různé soutěže a aktivity jako Talent v MASce 2019-2021 také 7 našich studentů (Jan Kai Marek, Jiří Sýkora, Kateřina Žohová, Lenka Kuřilová, Magdaléna Maňásková, Nela Horňáková a Vojtěch Švarc).