Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2019/2020

Naši žáci se úspěšně zúčastňují předmětových soutěží a olympiád. Pedagogové se pravidelně podílí na organizaci nejen školních, ale i okresních a krajských kol těchto soutěží:

Dějepisná olympiáda (kat. I ZŠ-G) – 13. místo: Adam Hanuš (3.A), 22. místo: Benedikt Balek (4.A). Připravovaly: D. Trnková, L. Nováková.
Dějepisná olympiáda (kat. II SŠ-G) – 5. místo: Radek Laštovička (5.A), 13.- 16. místo: Markéta Kropáčková (5.A) a Petr Schmidtmajer (6.A). Připravovala: L. Nováková.
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ-G) – 1. místo: Vojtěch Švarc (7. A), 7. místo: Veronika Vítková (7.A), 23. místo: Matěj Průka (7.A) a 27. místo: Lenka Kuřilová (7.A). Připravovala: I. Kumstová.
Olympiáda z českého jazyka (kat. I-ZŠ-G) – 16. místo: Žofie Pešková (4. A), 44. místo: Nikola Rošková (4.A). Připravovala: M. Marková.
Matematická olympiáda (kat. Z9-ZŠ,G) – 20. místo: Jiří Sýkora (4. A). Připravovala: M. Langerová.
Fyzikální olympiáda (kat. E ZŠ-G) – 1. místo: Jiří Sýkora (4.A), 20. místo: Dominik Padyšák (4.A). Připravovala: H. Kunzová.
Fyzikální olympiáda (kat. F) – 26. místo: Michal Zeman /3.A/. Připravoval: J. Sháněl.
Zeměpisná olympiáda (kat. A) – 12. místo: Viktorie Jansová (1. A). Připravovala: M. Votavová.
Zeměpisná olympiáda (kat. B) – 14. místo: Jakub Leština (2. A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 11. místo: František Štangl (4. A). Připravovala: M. Votavová.
Zeměpisná olympiáda (kat. D) – 5. místo: Vojtěch Švarc (6. A). Připravovala: M. Votavová.

Jihočeský úsměv – literární soutěž Jihočeské vědecké knihovny a Obce spisovatelů – 1.- 10. místo bez stanovení pořadí: Simona Jandová (5.A). Příprava: M. Marková

Česká lingvistická olympiáda – národní kolo: Josef Troup (úspěšný řešitel). Příprava: I. Kumstová.
Literární soutěž Památníku Terezín – 4. místo: Simona Jandová (5.A). Příprava: M. Marková
Celostátní literární soutěž O cenu Filipa Venclíka /kat. SŠ/ - čestné uznání: Lenka Kuřilová (7.A). Příprava: I. Kumstová.
Literární soutěž Komenský a my – čestné uznání: Simona Jandová (5.A). Příprava: M. Marková.
Celostátní literární soutěž Čapkoviny aneb Žijeme s knihou /kat. SŠ/ - 2. místo: Lenka Kuřilová (7.A). Příprava: I. Kumstová.

S počátkem distanční výuky 11. 3. 2020 byly všechny žákovské soutěže ukončeny. Některá okresní kola a všechna vyšší kola se proto ve školním roce 2019-2020 nekonala.