Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2018/2019

Pythagoriáda (kat. ZŠ 8) 5.-9. místo: Nikola Rošková, 18.-28. místo: Barbora Suchanová 33.- 37. místo: Jan Sýkora, Veronika Vaňková, (kat. ZŠ – 7.roč.) 22.-28. místo Štěpánka Čermáková, 38. - 46. místo: Markéta Benediktová, Michal Zeman. Připravovala: M. Langerová.
Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G) – 15. místo: Matěj Kučera, 31. místo: Marek Rolínek, 51. místo: Markéta Kropáčková (všichni 4. A). Připravovala: L. Nováková.
Olympiáda v anglickém jazyce - kat. 1.B: – 2. místo: Sára Martinčíková (2.A) - kat. 2.B: – 6. místo Tadeáš Janeček (3. A). Připravovali: M. Poláková, J. Sháněl.
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ) – 1. místo: Vojtěch Švarc (6. A). Připravovala: I. Kumstová.
Přírodovědný klokan (kat. Kadet) – 2. místo Radek Laštovička (4. A)
Biologická olympiáda (kat. C- ZŠ,G) – 10. místo: Žofie Pešková (3. A), 20. místo: František Štangl (3. A). Připravoval: T. Bohdal.
Matematická olympiáda (kat. Z6-ZŠ,G) – 21.- 27. místo: Filip Vaněk (1. A). Připravovala: M. Langerová.
Matematická olympiáda (kat. Z7-ZŠ,G) – 3. – 6. místo: Štěpánka Čermáková. Připravovala: M. Langerová.
Matematická olympiáda (kat. Z8-ZŠ,G) – 25.- 30. místo: Nikola Rošková a Jíří Sýkora. Připravovala: M. Langerová.
Matematická olympiáda (kat. Z9-ZŠ,G) – 20.- 25. místo: Matěj Kučera (4. A). Připravovala: H. Kunzová.
Chemická olympiáda (kat. D) – 15. místo: Matěj Kučera (4. A). Připravovala: A. Lejsková.
Zeměpisná olympiáda (kat. A) – 3. místo: Filip Vaněk (1. A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. B) – 14. místo: Filip Rangel (2. A). Připravoval: T. Bohdal.
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 5. místo: Matěj Kučera (4. A). Připravovala: M. Votavová.
Zeměpisná olympiáda (kat. D) – 10. místo: Milan Šavrda (6. A). Připravovala: M. Votavová.
Fyzikální olympiáda (kat. ZŠ-G 7) – 17. místo: Václav Kučera, 24. místo: Michal Zeman, 31. místo: Karel Polák. Připravoval: J. Sháněl.
Fyzikální olympiáda (kat. F 8) – 8. místo: Jiří Sýkora /3.A/. Připravovala: H. Kunzová.
Fyzikální olympiáda (kat. E 9) – 5. místo: Adam Janeček, 6. místo: Matěj Kučera, 16. místo: David Czepiec /všichni 4.A/. Připravovala: H. Kunzová.
Přírodovědný klokan: 2. místo: Radek Laštovička (4. A). Připravovala: A. Lejsková.
Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí.„ Kat. II.: 1. místo – Markéta Voců, 2. místo - Aneta Prouzová, 3. místo – Anna Poláková (Všechny z 5. A) Připravovala I. Kumstová

Přírodovědný klokan: 4. místo: Radek Laštovička (4. A). Připravovala: A. Lejsková.
Fyzikální olympiáda (kat. E -9) – 6. místo: Adam Janeček, 16. místo: Matěj Kučera, Připravovala: H. Kunzová.
Dějepisná soutěž studentů gymnázií – družstev 2018 (kat. SŠ) – 2. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Josef Štangl 8. A, František Šulista 8. A a Vojtěch Švarc 6. A). Připravoval: F. Slípka.
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ) – 2. místo: Vojtěch Švarc. Připravovala: I. Kumstová.
Chemická olympiáda (kat. C) – 17. místo: Milan Šavrda (6. A). Připravovala: A. Lejsková
Biologická olympiáda (kat. C- ZŠ,G) – 12. místo: Žofie Pešková (3. A). Připravoval: T. Bohdal.
Biologická olympiáda (kat A) – 8. místo: - Pavla Kunzová (8. A). Připravovala: A. Lejsková.
Biologická olympiáda (kat B) – 18. místo: Kateřina Žohová, 20. místo: Aneta Prouzová (5. A). Připravovala: A. Lejsková.
Literární soutěž “Požární ochrana očima dětí.“ (kat. II.):1. místo – Markéta Voců , 2. místo - Aneta Prouzová, 3. místo – Anna Poláková (všechny z 5. A). Připravovala: I. Kumstová.
Literární soutěž „Jihočeská žabka“ – 2. místo: Simona Jandová (4. A). Připravovala: M. Marková.
Literární soutěž „O cenu Filipa Venclíka 2019“ kategorie: Esej a novinový článek na téma „Magické osmičky“– 3. místo: Simona Jandová. Připravovala: M. Marková.

Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí.“: 3. místo – Markéta Voců. Připravovala: I. Kumstová.
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ) – Vojtěch Švarc: 6. místo. Připravovala: I. Kumstová.
Fyzikální soutěž Náboj (SŠ) – Praha – 28. místo /z 92 družstev/ v kategorii Junior /tým ve složení Vojtěch Švarc, Kristýna Šedivá, Jan Žoha, Kateřina Žohová, Jan Adam/. Připravovala: H. Kunzová.
Matematický náboj – kategorie Junior /tým ve složení Vojtěch Švarc, Kristýna Šedivá, Jan Žoha, Kateřina Žohová, Jan Adam/ – 110. místo ze 140 družstev. Připravovala: H. Kunzová.
Matematický náboj - kategorie Senior /tým ve složení David Vašíček, Petr Tlapa, Martin Jesenič, Pavla Kunzová, Josef Troup/ - 48. místo ze 107 družstev. Připravovala: H. Kunzová.
Dějepisná soutěž studentů gymnázií – družstev 2018 (kat. SŠ) - Cheb 20. - 22. 11.2018 /Vojtěch Švarc, František Šulista, Josef Štangl/ - 16. místo. Připravoval: F. Slípka /celkově se soutěže v ČR a SR účastnilo 260 gymnázií, z nich se do finále v Chebu přes krajské soutěže probojuje vždy pouze 75 týmů/.

Soutěž Znáš přírodu Novohradska - 1. místo: Gymnázium Trhové Sviny a 3. místo: Gymnázium Trhové Sviny. Individuální umístění: - 2. místo: Žofie Pešková (3. A), 3. místo: Kateřina Homerová (4. A), 4. místo: Fr. Štangl (3. A), 5. místo: Libuše Hamadejová (3. A). Připravovala: A. Lejsková.
Výtvarná soutěž: „Šťastné stáří očima dětí“ – 3. místo: Kamila Kříhová. Připravovala: M. Marková.
Literární soutěž památníku Terezín 25. ročník, téma „Jsme tu bez rodiny“ v 1. kategorii 2. místo: Simona Jandová. Připravovala: M. Marková.
PIŠQWORKY – 1. místo: družstvo 8. A (postup do krajského kola)