Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2016/2017

Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G) – 1. místo: Vojtěch Švarc (4.A), 8. místo: Veronika Vítková (4.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.II-SŠ) – 2. místo: Kristina Kropáčková (8.A) a 7. místo: Kateřina Korčaková (7.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.I-ZŠ,G) – 1. místo: Vojtěch Švarc (4.A)
Soutěž dětských recitátorů – postup do krajského kola: Marek Rolínek (2.A)
Přírodovědný klokan (kat. Junior) – 4. až 6. místo: Pavla Kunzová (6.A)
Biologická olympiáda (kat. C- ZŠ,G) – 5. místo: Aneta Prouzová (3.A), 12. místo: Kateřina Žohová (4.A)
Matematická olympiáda (kat. Z6-ZŠ,G) – 17.- 23. místo: Nikola Rošková (1.A)
Matematická olympiáda (kat. Z7-ZŠ,G) – 22.- 24. místo: David Czepiec (2.A) a 36.- 42. místo: Matěj Kučera (2.A)
Matematická olympiáda (kat. Z8-ZŠ,G) – 1.- 6. místo: Aneta Prouzová (3.A), 26.- 27. místo: Eliška Hamadejová (3.A) a 44.- 48. místo: Marek Bulant (3.A)
Matematická olympiáda (kat. Z9-ZŠ,G) – 7.- 10. místo - úspěšní řešitel: Vojtěch Švarc (4.A), 26.- 29. místo: Kateřina Žohová (4.A) - úspěšná řešitelka (4.A)
Chemická olympiáda (kat.D) – 12. místo - úspěšný řešitel: Milan Šavrda (4.A), 23. místo: Eliška Kostohryzová
Zeměpisná olympiáda (kat.B) – 3. místo: Matěj Kučera (2.A)
Zeměpisná olympiáda (kat.C) – 2. místo: Milan Šavrda (4.A)
Zeměpisná olympiáda (kat.D) – 3. místo: Michal Smoleň (7.A)
Fyzikální olympiáda (kat. ZŠ-G 7) – 8. místo: Radek Laštovička (2.A), 10. místo: Matěj Kučera (2.A), 13. místo: David Czepiec (2.A)
Fyzikální olympiáda (kat.F - 9) – 12. místo: Milan Šavrda (4.A), 17. místo: Kateřina Žohová (4.A) a 23. místo: Jan Adam (4.A)
Fyzikální olympiáda (kat. E -8) – 10. místo: Marek Bulant (3.A), 20. místo: Tomáš Borsodi (3.A) a 21. místo: Eliška Hamadejová (3.A)
Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí.“ Kat. L3: 1. místo – Matěj Průka (4.A), 2. místo – Tereza Anna Marková (3.A) a 3. místo – Dominik Mako (3.A). Kat. L4: 1.- místo .- K. Bílková (8.A), 2. místo – M. Jikráčková (8.A) a 3. místo – Robert Kossi (5.A)

Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G, 8-9) – 1. místo: Vojtěch Švarc (4.A)
Matematická olympiáda (kat. Z9-ZŠ,G) – 8. místo: Vojtěch Švarc (4.A)
Dějepisná soutěž gymnázií – družstev 2017 (kat.SŠ) – 2. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Josef Štangl 6.A, František Šulista 6.A a Václav Adam 7.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.II-SŠ) – 2. místo: Kristina Kropáčková (8.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.I-ZŠ,G) – 8. místo: Vojtěch Švarc (4.A)
Chemická olympiáda (kat.D) – 4. místo: Milan Šavrda (4.A)
SOČ – účast v krajském kole: František Šulista (6.A)
Přírodovědný klokan (kat. Junior) – 5. až 8. místo: Pavla Kunzová (6.A)
Biologická olympiáda (kat. C- ZŠ,G) – 5. místo: Aneta Prouzová (3.A)
Soutěž dětských recitátorů – čestné uznání: Marek Rolínek (2.A)
Zeměpisná olympiáda (kat.C) – 11. místo: Milan Šavrda (4.A)
Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí.“ Kat. L3: 1. místo– Matěj Průka (4.A) a 3. místo – Tereza Anna Marková (3.A). Kat. L4: 1.- místo .- K. Bílková (8.A) a 2. místo – M. Jikráčková (8.A)
Literární soutěž „Jihočeská žabka“ – čestné uznání: Simona Jandová (2.A)
Literární soutěž „Jindřichohradecký Textík“ – v literárním sborníku soutěže uveřejněn text Anny Polákové (3.A)
Literární soutěž Jihočeský úsměv 2016 – 1. až 10. místo (oceněné příspěvky): Aneta Prouzová (3.A)
Fyzikální soutěž Náboj Junior – 12. místo /tým ve složení K.Žohová, M.Šavrda, K.Šedivá a V.Švarc – všichni 4.A/

Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí.“ Kat. L4: 1.- místo - Karolína Bílková (8.A)
Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G, 8-9) – 16. místo: Vojtěch Švarc (4.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.II-SŠ) – Kristina Kropáčková (8.A) – nemohla se zúčastnit
MatX (matematický expres – týmová internetová soutěž z matematiky - ČR) – 20. místo: 4.A, 36. místo: 3.A a 111. místo: 2.A /celkový počet týmů: 228/
Fyzikální soutěž Náboj (SŚ) – Praha – 8. místo v kategorii Junior /tým ve složení Petr Tlapa, David Vašíček, Martin Jesenič, Jan Průka, Jakub Hamadej/.

Soutěž Znáš přírodu Novohradska – memoriál RNDr. S. Kučery (kat. C – žáci 8-9) – 1. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Prouzová A., Hamadejová E., Poláková A.); 3. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Šavrda M., Průka M., Žohová K.); individuální umístění: - 1. místo: Aneta Prouzová (3.A), 3. místo: Eliška Hamadejová (3.A)
Soutěž Znáš přírodu Novohradska – memoriál RNDr. S. Kučery (kat. B – žáci 6-7) – 2. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Prouzová N., Stráská N. Homerová K.)
Literární soutěž Trhovosvinenských listů (v rámci městských slavností – červen 2017) „Jak to tenkrát bylo“ – 1.místo: Matěj Průka (4.A), 2. místo: Anna Poláková (3.A), na 4. až 10. místě se dále umístili: M.Matějková (3.A), M. Beyerová (2.A) a E.Hamadejová (3.A)