Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2011/2012

Dějepisná olympiáda (kat. 8-9 ZŠ,G) – 2.místo: Mikuláš Vinař (4.A), 3.místo: Petra Jarošová (4.A), 4.místo: Kristina Kropáčková (3.A), 7.místo: Ondřej Slípka (3.A) a 13.místo: Lenka Kunzová (4.A)
Matematická olympiáda (kat. Z9) – 15.-17.místo: Lenka Kunzová (4.A) a 35.-41.místo: Radek Ježek (4.A)
Stolní tenis – okresní kolo žákovských družstev (kat. III-IV) – 1. místo: družstvo Gymnázia T.Sviny ve složení Filip Návara (1.A), Martin Fesl (1.A) a Václav Adam (2.A)
Olympiáda v anglickém jazyce (kat. IA) – 6. místo: Kateřina Korčaková (2.A)
Olympiáda v anglickém jazyce (kat. IIIA) – 15. místo: Luboš Marek (5.A)
Chemická olympiáda (kat. D) – 10. místo: Radek Ježek (4.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.I- ZŠ,G) – 1. místo: Eliška Bráchová (4.A) a 5. místo: Mikuláš Vinař (4.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat. II-SŠ) – 2. místo: Tereza Kropáčková (7.A), 4. místo: Tereza Lošková (7.A) a 7. místo: Milan Horňák a Martin Jaroš (7.A)
Zeměpisná olympiáda (kat. A) - 7. místo: David Vašíček (1.A)
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 11. místo: Mikuláš Vinař (4.A)
Fyzikální olympiáda (kat. E, F, 8-9) – 2. místo: Radek Ježek (4.A), 3. místo: Lenka Kunzová (4.A) a 6. místo: Eliška Bráchová (4.A)
Biologická olympiáda (kat. C) – 8. místo: Mikuláš Vinař (4.A) a 27. místo: Petra Jarošová (4.A)
Matematická olympiáda (kat. Z7) – 9.- 11. místo: Václav Adam (2.A)
Matematická olympiáda (kat. Z6) - 9.- 16. místo: Pavla Kunzová (1.A), 17.- 20. místo: Kryštof Štys (1.A), 29.- 35. místo: Petr Tlapa (1.A) a 41.- 48. místo: David Vašíček (1.A)
Řečnická soutěž „Mladý Demosthenes“ – IV. kategorie: 1. místo – Tereza Lošková (7.A), III. kategorie: 1. místo: Kristýna Brožková (6.A) a I. kategorie: 3. místo – Lenka Maláková (1.A)
Pěvecká soutěž „Jihočeský zvonek“ /IV.kat. – sólový zpěv/ – do krajského kola postoupila Julie Heralová (4.A)

Biologická olympiáda (kat. B) – 17. místo: Šárka Kunzová (6.A)
Chemická olympiáda (kat. C) – 11. místo: Petr Toman (6.A)
Dějepisná olympiáda (kat. 8-9, ZŠ,G) – 3. místo: Mikuláš Vinař (4.A), 4. místo: Petra Jarošová (4.A), 7. místo: Kristina Kropáčková (3.A) a 11. místo: Ondřej Slípka (3.A)
Literární soutěž „Evropa ve škole“ – II. kategorie: 2. místo – Mikuláš Vinař (4.A) a 3. místo – Kateřina Bartyzalová (3.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat. ZŠ-G) – 3. místo: Eliška Bráchová (4.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat. SŠ) – 4. místo: Tereza Kropáčková (7.A)
Literární soutěž „Požární ochrana očima dětí“. Kat. L3 – 1. místo: Veronika Beníšková (4.A). Kat. L4 – 2. místo: Eliška Heisenbergerová (5.A) a 3. místo: Martin Jaroš (7.A)

Dějepisná olympiáda (kat. 8-9, ZŠ,G) – 12. místo: Mikuláš Vinař (4.A) a Petra Jarošová (4.A)
Řečnická soutěž „Mladý Demosthenes“ – účast v celostátním finále: Tereza Lošková (7.A) a Kristýna Brožková (6.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat. I – ZŠ,G) – 11. místo: Eliška Bráchová (4.A)
Celostátní kolo literární soutěže „Malá Proseč Terézy Novákové“ v kategorii Poezie – 3. místo: Kateřina Bartyzalová (3.A)
Celostátní kolo literární soutěže „Požární ochrana očima dětí“ – 2. místo: Eliška Heisenbergerová (5.A)

Celostátní literární soutěž „Svět kolem nás“ – 3. místo (2.kategorie): Petra Jarošová (4.A); 10. místo (3. kategorie): Tereza Lošková (7.A)
Soutěž „TALENT JIHOČESKÉHO KRAJE 2011“ – v kategorii Všestranný talent získaly Čestná uznání v kategorii do 15 let: Veronika Beníšková (4.A) a Petra Jarošová (4.A) ; v kategorii 16-19 let pak Tereza Lošková (7.A) a Tereza Kropáčková (7.A) Českobudějovický deník 23.2.2012
Celostátní literární soutěž „Próza a poezie“ – IV. kategorie /poezie/: 1. místo – Marek Dušek (3.A) a 3. místo – Mikuláš Vinař (4.A); III. kategorie /poezie/: 3. místo – Kateřina Korčaková (2.A); kategorie SŠ /próza/: čestné uznání – Tereza Kropáčková (7.A); titul „Absolutní literární talent“ získal Marek Dušek (3.A)
Literární soutěž „O jihočeskou žabku“ – čestné uznání: Tereza Kropáčková (7.A)