Nebojte se hadů

Dne 11. 10. 2016 se studenti primy zúčastnili hodinového výukového programu „Nebojte se hadů“. V učebně Vzdělávacího centra ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou se seznámili s našimi nejedovatými i jedovatými hady a zároveň si vyzkoušeli, jak se disciplinovaně chovat v přítomnosti některých donesených nejedovatých exemplářů.

Studenti si mohli osahat korálovku, užovku červenou i hroznýše královského. Všichni se přesvědčili o sametově hebkém povrchu pokožky hadů samotných, prozkoumali svlečenou hadí kůži a skořápky nevylíhlých vajec. Některé bojácnější studenty přivedly k úleku vlnící pohyby těla, zejména obmotávání špiček ocásku kolem rukou, ale všichni si přímý kontakt s cizokrajnými mazlíčky plně užívali.

Interaktivní výuka byla velice příjemná a zábavná, přestože celý den venku převládala nepřízeň počasí.

Mgr. M. Langerová a Mgr. M. Marková